20- vjetori i QSM Fier

20- vjetori i QSM Fier

67
SHPËRNDAJE

Sot Qendra Sociale Murialdo festoi 20- vjetorin e krijimit te saj.

Ne kete aktivitet te zhvilluar ne ambjentet e qendres moren pjese perfaqsues te autoriteteve vendore, zevendes ambasadori italian si dhe monsinjor Il Kabashi.

Ne sallen e QSM u shfaq dhe nje dokumentar qe flet flet per keto 20 vite te suksesshme te kesaj qendre ne sherbim te komunitetit, kryesisht te rinjve.

Te ftuarit kujtuan ditet e veshtira te vitit 1997 kur u hap qendra, ish) nxenes treguan ndihmen qe u ka dhene ky institucion ne rezultatet e larta ne pune.

 

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.