Subashi shkarkon drejtuesen dhe disa punonjes te  Qendres Kulturore te Femijeve Fier

Subashi shkarkon drejtuesen dhe disa punonjes te  Qendres Kulturore te Femijeve Fier

1120
SHPËRNDAJE

Kreu i Bashkise Fier Armando Subashi ka shkrire nje pjese te mire  te Qendres Kulturore te Femijeve ne Fier. Nga detyra eshte pushuar jo vetem drejtuesja e QKF por edhe disa punonjes. Sipas bashkise Fier ky vendim i bashkise dhe kreut te saj vjen pas skandalit te publikuar  dy dite me pare ne nje emisionin investigativ, ku drejtuesja e QKF Fier eshte kapur ne kamer te fsheht duke marre 25 mije leke te reja kundrejt lejes per zhvillimit te nje aktiviteti ne sallen e QKF
Kryebashkiaku Armando Subashi riformaton Qendren Kulturore te Femije ne Fier. Bashkia shpall vender e lira te punes. 
Nepermjet nje njoftimi zyrtar, Bashkia Fier, shpall vënde të lira pune ne disa profile, vendim ky i marre pas nga kreu i Bashkise se Fierit Armando Subashi. 
Nder te tjera ne njoftimin e Bashkise shkruhet: “Kushdo që është i interesuar dhe në përputhje me kriteret e kërkura, jeni të lutur të paraqisni dokumentacionin tuaj pranë zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në Bashkinë Fier.

Dokumentat duhet të dorëzohen brenda datës 20/11/2017, ora 12:00

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.