Kryesia e PS: Zgjidhet kryetari i PS Fier, Patos , Mallakaster

Kryesia e PS: Zgjidhet kryetari i PS Fier, Patos , Mallakaster

3651
SHPËRNDAJE

Prej orës 17:00 eshte zhvilluar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste, ku është i pranishëm edhe kryetari i kësaj force politike, Edi Rama.

Çështja kryesore që po diskutohet është zgjedhja e kryetarëve të degëve të Partisë Socialiste.Sekretari i PS Blendi Klosi ka njoftuar edhe emrat e rinj te Kryetareve ne 61 bashki te vendit

PS zbulon emrat e rinj te kryetarëve të degëve për 61 bashki. Erion Veliaj do te jete në krye të PS-së në Tiranë. Blendi Klosi prezantoi emrat e 61 bashkive. 

EMRAT

Bashkia Roskovec : do te riperseitet procesi dhe rishikimi i kandidateve
Bashkia Patos:Artjol Hoxha Suela Hoxhaj
Bashkia Fier:Adela Hysenaj ,,Ramion Kurti
Bashkia Mallakaster:Zamir Maalasi

Divjakë-Agim Maka

Lushnje-Merjeme Dervishi Erges Krakulli


Komisioni i Posacëm raportoi mori vendimin për listën
Qarku Shkodër- Ilmi Lakti Miral Petani
Fushë Arrës-Ervin Doda-
Bashkia Has-do të përsëritet procesi
Tropojë-Egzon Bashkshkurtaj
Durrës-Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Tiranë- Erion Veliaj

Kamëz- Bekza Sulejamni
Kavajë- Marinela Aliaj
Rrogozhinë-Lufti Kashari
Belsh-Marglen Bali
Librazhd-Fatbardha Qatja
Berat-Valbona Zylyftari

Maliq-Rudina Brego
Korçë-Anxhela Tao dhe Petrika
Devoll-Genti Lakollari dhe Blerina Sinanaj
Kolonjë-Eraldo Xhelili
Gjirokastër-Gentjan Llogo dhe Mihare Lata
Përmet-Ervin Tuçi
Këlcyrë-Hodjan Selmani
Memaliaj-Edmonda Harizi
Vlorë-Admir Malaj
Selenicë-Nertil Bellaj
Delvinë-Izet Sinaj
Finiq-Selam Kajolleri
Sarandë-Elron Gjoni
Konispol-Kristo Mallanezi
Lezhë-Florian Gjini
Kurbin-Venad Pale
Rrëshen-Marjana Prenga

Dibër-bashkëkryetar Daniel Gjura dhe Alma Selami

vijom….

S'KA KOMENTE