Kryeministri Rama:’Do kete rikandidim te disa kryetarve Bashkie , ne Fier...

Kryeministri Rama:’Do kete rikandidim te disa kryetarve Bashkie , ne Fier ….

1924
SHPËRNDAJE
Ne emisionin java ne RTSH Kryeministri Edi Rama eshte shprehur se shume drejtues te bashkive ne vend ,do te rikandidojne ne zgjedhjet e ardhshme .Pyetjes se gazetareve per rikandidimin e Dakos, Sejdiut dhe Veliajt Kryeministri Rama i eshtw pergjigjur se po respekton procesin e perzgjedhjes se kandidaturave duke mos dhene emra ,por qe nuk ka fshehur edhe vleresimin per kryetare te bashkive qe meritojne respekt .
“Jane disa kryetare bashkie qe e kane siguruar me pune rikandidimin ne zgjedhjet e ardhshme. Ne kete kontekst Kryeministri Rama ka permendur punen qe po behet ne Fier si nje shembull te puneve me te mira te pushtetit vendor ne zhvillimin e qytetit” duke nenkuptuar edhe rikandidimin e Armando Subashit ne Bashkine Fier ne zgjedhjet e 30 Qershorit 2019

S'KA KOMENTE