Kryeministri Rama zbulon nese do kete ndryshime ne qeveri

Kryeministri Rama zbulon nese do kete ndryshime ne qeveri

117
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka thënë se nuk do të ketë ndryshime në kabinetin qeverisës. Ai theksoi se në mbledhjen e kryesisë është diskutuar për presidentin e ri dhe Kongresin e PS.

“Ndryshime në kabinet s’ka arsye pse të ketë. Ne kemi bërë mbledhje që ka në qendër të vëmendjes kongresin e PS, agjendën e kongresit, temat, formën e re, statutin e ri të PS. Kemi folur ëpr të mbledhjen e të dhënave të fshehta të të gjithë përfaqësuesve të grupit parlamentar dhe kryesisë, për opinion për presidentin e republikës”, tha Rama.

S'KA KOMENTE