Kryeministri Rama u drejtohet me nje mesazh te rendesishem gjithe shqiptareve

Kryeministri Rama u drejtohet me nje mesazh te rendesishem gjithe shqiptareve

264
SHPËRNDAJE

STATUSI NGA EDI RAMA

Lufta për t’u çliruar nga pandemia është sfida e sfidave, që duhet të na bashkojë të gjithëve, duke bërë secili detyrën e vet për të mbrojtur të tjerët, me forcën e shembullit e me gjithçka ka në dorë!

Unë dhe shumica qeverisëse po bëjmë çmos, për të intensifikuar vaksinimin, por pa harruar respektimin e rregullave, por fatkeqësisht opozita po vendos interesin partiak, fushatën elektorale, mbi detyrën për mbrojtjen e shëndetit të njerëzve…

Ne do të vazhdojmë, pa u lodhur, të luftojmë me gjithsej për ta nxjerrë popullin nga tuneli i pandemisë, duke vaksinuar, vaksinuar, vaksinuar dhe për ta lehtësuar sezonin e ardhshëm turistik, bashkë me ekonominë e me jetën komunitare. Dhe do t’ia dalim, medoemos👐

*Vaksinimi i mësuesve në Durrës e në Fier

#ShqipëriaeArdhmjaJonë🇦🇱

#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️

S'KA KOMENTE