Kryeministri Rama ne Spitalin Fier,inspekton investimet ne reparte dhe aparatura

Kryeministri Rama ne Spitalin Fier,inspekton investimet ne reparte dhe aparatura

249
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afer investimet  në Spitalin Rajonal ne Fier

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se spitali ishte transfomuar rrënjësisht madje bëri me dije hapjen e repartit të ri  Kimio-Terapise per trajtimin e kancerit.

“E kaluara e disa viteve më parë e këtij spitali i ngjan një ëndrre të keqe dhe e ardhmja mbetet ende një sfidë e madhe, që kërkon shumë punë akoma,” shkruan Rama.

Nuk munguan as batutat e kreut të qeverisë në vizitën e tij në spital. Teksa hynte në një repart, u tha mjekëve: “ Këto dyert mos i bëni kaq të vogla sa për Erjon Braçen”.

Ne perfundim Rama premtoi rritja pagash per mjeket e infermieret e spitalit.https://www.facebook.com/edirama.al/videos/417992865400923/

S'KA KOMENTE