Kryeministri Rama mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Kosta Grillos

Kryeministri Rama mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Kosta Grillos

64
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen e parakohshme nga jeta të komentatorit të njohur të sportit, Kosta Grillos.

Kreu i Qeverisë shpreh ngushëllimet për familjen e 59-vjeçarit i cili nuk e fitoi dot betejën me Covid-19 pasi prej një muaji ishte në intubim në një spital në Turqi. Rama shkruan se Kostën e ka pasur shok fëmijërie, ndërsa më pas u bë zë i dashur i sfidave futbollistike për vite e vite, dhe ishte një sportdashës i paepur e njeri plot energji pozitive.

“LAMTUMIRË KOSTA! Shok qysh prej fëmijërisë, pastaj zë i dashur i sfidave futbollistike për vite e vite, sportdashës i paepur e njeri plot energji pozitive… humbi jetën në sfidën me virusin e mallkuar”, shkruan Rama.

S'KA KOMENTE