Kryeministri francez, Jean Castex vaksinohet live me AstraZeneca

Kryeministri francez, Jean Castex vaksinohet live me AstraZeneca

43
SHPËRNDAJE
Untitled 6

Kryeministri i Francës, Jean Castex mori dozën e parë të vaksinës së AstraZeneca në një transmetim live në televizion, për të rritur besimin e publikut te vaksinat.

Ditën e sotme autoritetet franceze rinisën procesin e vaksinimit, i cili u pezullua për disa ditë për motive sigurie pas disa rasteve të raportuara me mpiksje gjaku.

Pasi bëri vaksinën në spitalin e Saint-Mande në Paris, Castex 55 vjec iu bëri thirrje qytetarëve që të vaksinohen masivisht për të ndërprerë zinxhirin e infektimeve.
Më vonë gjatë ditës së sotme pritet të vaksinohet dhe kryeministri britanik, Boris Johnson.

S'KA KOMENTE