Kryeministri Edi Rama qellohet me veze gjate seances se parlamentit

Kryeministri Edi Rama qellohet me veze gjate seances se parlamentit

354
SHPËRNDAJE

Ky është momenti kur kryeministri Edi Rama sulmohet nga deputeti i PD Endri Hasa me vezë. Rama ka marrë fjalën i treti në seancë, pas kreut të grupit parlamentar të PS Taulant Balla dhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

Por ndonëse kryetari i Kuvendit i ka dhënë 40 minuta kohë, Rama ka deklaruar se kohën e tij do t’ia japë kreut të PD-së dhe vetë do vijojë dialogun me studentët. Me të thënë këto fjalë, kryeministri është përballur me sulmin e deputetit të PD, Hasa, ndërkohë që edhe kolegu i tij Gent Strazimiri është çuar më këmbë. Shtatë badigardë kanë ndërhyrë për të ndaluar Hasën dhe mbrojtur Ramën.

S'KA KOMENTE