Kremlini i përgjigjet Biden: Deklaratë e papranueshme dhe e pafalshme

Kremlini i përgjigjet Biden: Deklaratë e papranueshme dhe e pafalshme

183
SHPËRNDAJE

Presidenti  i SHBA Joe Biden e cilësoi presidentin rus Vladimir Putin një kriminel lufte.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Kremlinit duke theksuar se deklaratat e Biden janë të papranueshme.

Zëdhënësi Dmitry Peskov tha se komentet e Biden ku e cilëson Putin një kriminel luftë janë një ‘retorike e papranueshme dhe e pafalshme, shkruan The Guardian.

S'KA KOMENTE