Koronavirusi ne Fier perhapet me shpejtesi, preken mjeke e infermier

Koronavirusi ne Fier perhapet me shpejtesi, preken mjeke e infermier

173
SHPËRNDAJE

Koronavirusi po shenon cdo dite shifra te larta ne Fier. Nga te dhenat e fundit mesohet se numri i te infektuarve ne Fier me Covid19 shkon ne 1169 persona duke infektuar edhe bluzat e bardha. Mesohet se pas tamponit sot ne te gjithe grupin spitalor ne Fier dhe qendrat shendetesore ne Fier, Patos jane te infektuar 12 infermier dhe 8 mjek te cilet jane te karantinuar.

Gjendja e tyre shendetesore paraqitet e qendrueshme nderkohe qe nga sherbimet mjekesore nuk jane penguar dhe vijon puna normalisht nga koleget e tyre. Kujtojme se shifrat e larta nga covid e vendosin Fierin ne vendin e 3 ne vend per numrin e larte te infektimeve . Numer te larte te prekjes nga koronavirusi jane rregjistruar pak dite me pare edhe tek mesues e nxenes si dhe ne kopshte dhe cerdhe te Fierit

S'KA KOMENTE