Kontroll në burgun e Fierit, ja cfare gjejne ne qeli

Kontroll në burgun e Fierit, ja cfare gjejne ne qeli

2220
SHPËRNDAJE

Kontroll në burgun e Fierit, gjenden mjete prerëse dhe shpuese si dhe telefon.

Forca Operacionale në IEVP Fier, kanë kryer një kontroll të befasishëm në godinën B, ku kanë gjetur një mjet prerës rreth 15 cm të gjatë si dhe shtizë të përshtatur si mjet shpues.

Kontrolli ka vijuar edhe në godinën e paraburgimit, ku në ambientet e përbashkëta, brenda lavatriçes është gjetur një telefon celular, Nokia. Karikuesi i këtij telefoni u gjet në po të njëjtën godinë, në ambientet e dusheve.

Materialet i kaluan specialistëve për hetime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE