Konfirmohet, varianti britanik është në Shqipëri!

Konfirmohet, varianti britanik është në Shqipëri!

240
SHPËRNDAJE

Është konfirmuar varianti britanik në vendin tonë. Lajmi është dhënë nga vetë ministrja Ogerta Manastirliu. Analizat janë konfirmuar në një laborator në Ankara, ku ISHP kishte dërguar mostrat. Sipas ministres, ky zbulim vërteton dhe dyshimet e ekspertëve shqiptarë, se agresiviteti i virusit dhe rritja e transmetueshmërisë, lidhet pikërisht me variantin e ri të Covidit.

Varianti britanik Covid është konfirmuar në Shqipëri. Instituti Publik ka bashkëpunuar me Ankaranë dhe rezultatet treguan se kemi shenja të mutacionit britanik në vendin tone.

S'KA KOMENTE