Kokaina në Fier, Petro Koçi: SPAK te mos beje asnje hap mbrapa...

Kokaina në Fier, Petro Koçi: SPAK te mos beje asnje hap mbrapa ne perballjen me krimin e organizuar

163
SHPËRNDAJE

Petro Koçi, deputet dhe kryetari i PS-së FIer, ka reaguar pas arrestimeve në atë qark, si pasojë e një hetimi mbi gjysëm toni kokainë të ardhur nga Amerika Latine, nëpërmjet një furnizimi me plehra kimikë.

E pershendes goditjen e fundit te SPAK ndaj trafikut te droges.
PS Fier inkurajon cdo veprim te vendosur te agjensive ligjzbatuese ndaj krimit te organizuar. Bashkepunimi me institucionet homologe te partnereve mbetet jetik per suksesin e luftes ndaj trafikut te droges. I shpreh mirenjohje te thelle cdo agjensie te huaj qe u investua ne suksesin e ketij operacioni te kombinuar.
Komuniteti fierak ndihet i lehtesuar dhe me optimist pas sukseseve te tilla.
Por mbetet akoma shume per te bere. PS kerkon qe SPAK te mos beje asnje hap mbrapa ne perballjen me krimin e organizuar ne Fier e kudo. PS nuk eshte strehe e askujt qe perfshihet ne korrupsion dhe krim.
Krimi ka vetem ngjyre te zeze!

S'KA KOMENTE