Koçi: PD e LSI i kanë borxh Fierit gjakun e Faik Myrtajt

Koçi: PD e LSI i kanë borxh Fierit gjakun e Faik Myrtajt

397
SHPËRNDAJE

Kreu i PS në Fier, njëherësh dhe zv.ministër i Mbrojtjes Petro Koçi ka zhvilluar takime në Dërmenas ku ka nënvizuar se PD e LSI i kanë borxh Fierit gjakun e Faik Myrtajt të vratë më 21 janar.

Njëherësh i kanë borxh dhe jetën e të birit që u vetëvra si pasojë e mungesës së drejtësisë për vrasjen e të atit dhe kërcënimeve me jetë ndaj tij.

Nga ana tjetër, Koçi shkruan se qeveria Berisha vrau 4 demonstrues për 21 janar 2011 për të mbrojtur Ilir Metën.

Postimi i Koçit:

Takime ne Dermenas:

PD dhe LSI i kane borxh Fierit gjakun e Faik Myrtajt dhe jeten e te birit.

Deri tani skam degjuar asnje nga kandidatet e tyre ne Fier te kerkoje falje.

Qeveria Berisha Basha vrane 4 vete per te mbrojtur Ilir Meten.

S'KA KOMENTE