Keta jane ministrat qe shkarkoi nga detyra Edi Rama/Ministrat e rinj

Keta jane ministrat qe shkarkoi nga detyra Edi Rama/Ministrat e rinj

605
SHPËRNDAJE

Edi Rama ka vendosur të formatojë shumicën e kabinetit të tij qeverisës.

Duke folur në asamblenë e PS-së, Rama ka bërë të ditur emrat që ikin dhe ata që vijnë.

Ai ka vendosur që të emërojë Erion Braçen si zv/kryeministër të tij.

 

Të gjitha ndryshimet:

Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Gent Caka

Arben Ahmetaj do të zëvendësohet nga Anila Denaj

Lindita Nikolla do të zëvendësohet nga Besa Shahini

Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga Belinda Balluku, drejtoresha aktuale e Albcontrollit

Niko Peleshi do të zëvendësohet nga Blendi Cuci.

Mirela Kumbaro të zëvendësohet nga Elva Margariti

Sonila Qato do të zëvendësohet nga Eduard Shalsi

Elisa Spiropali ministre për marrëdhënien me parlamentin  

Erion Braçe do të jetë zëvendëskryeministri i ri i qeverisë

Ndërkohë që Blendi Klosit i është dhënë afat deri në qershor për të sjellë një rezultat pozitiv në qarkun e Beratit, në të kundërt do e presë i njëjti fat.

S'KA KOMENTE