Kejdi MEHMETAJ me grate e LEVANIT/ “Këto gra të forta e kalojnë...

Kejdi MEHMETAJ me grate e LEVANIT/ “Këto gra të forta e kalojnë ditën mes 100 sfidash”

1040
SHPËRNDAJE

Kandidatja e LSI per Qarkun FIER ,Kejdi MEHMETAJ eshte pritur sot ne nje takim te perzemert nga grate e fshatit Jarua ne LEVAN. Pamvaresisht gjendjes se veshtire te jeteses dhe nje mije e nje problemeve te perditeshme , grate e ketij fshati kane mirepritur kandidaten e LSI Kejdi Mehmetaj duke bashkebiseduar dhe duke i renditur veshtiresite qe ato ndeshin .

Këto gra të forta e kalojnë ditën mes 100 sfidash. Burrat e djemtë e tyra janë në emigracion, punë nuk ka. Pas 31 vitesh demokraci ky fshat vazhdon të vuaj për ujë e drita dhe së fundmi me mbylljen e shkollës në Levan detyrohen ti dërgojnë fëmijët e tyre në shkollat e Fierit. 
Fshati është lënë në harresë, ndaj pas 25 Prillit është detyra jonë ti kthejmë vëmendjen e munguar, të përkrahim zonjat e palodhura e ti krijojmë të rinjve mundësi të barabarta kudo që zgjedhin të jetojnë. 

S'KA KOMENTE