“Kapriçot”e motit në Shqipëri, gjysma e vendit digjet, pjesa tjetër zbardhet

“Kapriçot”e motit në Shqipëri, gjysma e vendit digjet, pjesa tjetër zbardhet

142
SHPËRNDAJE

Prej më shumë se 10 ditësh Shqipëria është “pushtuar” nga i nxehti afrikan. Ndërkohë që dy ditët e fundit në disa zona të caktuara të vendit ka patur stuhi breshëri, të cilat kanë dëmtuar të mbjellat.

Gjatë ditës së djeshme në Librazhd dhe në Skrapar, breshëri i madh ka shkaktuar mjaft dëme.

Siç shishet edhe në foto, në Skrapar zonat malore janë zbardhur nga breshëri, ndërsa banorët ankohen se u ka shkuar dëm i gjithë mundi, pasi prodhimet e tyre tashmë janë dëmtuar.

S'KA KOMENTE