Kapllanaj:“Të krijojmë komision të përbashkët”/Nëse “foltorja” nuk pranon, PD shkon në zgjedhje

Kapllanaj:“Të krijojmë komision të përbashkët”/Nëse “foltorja” nuk pranon, PD shkon në zgjedhje

828
SHPËRNDAJE

Kreu i PD në Fier, Agron Kapllanaj: Duhet të rijojme nje komision te perbashket per te bashkuar demokratet. Nese foltorja nuk pranon, komisioni drejton PD deri ne zgjedhje. Vendimi i 9 shtatorit per Berishen nuk ndryshon. Ne duhet te gjejme nje mekanizem per t’u bashkuar. Propozimet qe ne bejme me ju i diskutojme, por keni pare qe nga Ana tjeter te thote dikush keto qe po ju kerkojme ne ju? Jo nuk ka, se kane frike te flasin kundër Sali Berishes. Vendimi i 9 shtatorit per Sali Berishen nuk mund te ndryshoje

Zgjidhja: rruga më e thjeshtë është të hapim garë ne PD. Të lëmë datën e zgjedhjeve dhe të hyjmë në zgjedhje. A na bën mirë kjo? Mendoj se jo. A i bashkon demokratet jo, ndoshta do i demtoje me shume, do cahet me shume. Mund të ngremë një komision me 10 veta, dhe ne bëjmë një veprim për të bashkuar demokratët 5 anëtarë nga pd dhe I lëmë afat foltore të sjellë 5 vetat e vet. Natyrisht pa Berishen dhe Bashen Nese nuk vijnë kjo strukturë të drejtojë pd për një periudhë kohe deri në procesin e ardhshem zgjedhor.

Ndërsa më herë gjatë një mblehdje ku Kapllanaj ishte i pranishëm pas humbjes së zgjedhjeve në 6 mars u pyet mbi mundësinë që të dorëhiqej pasi Berisha kishte fituar Shkodrën. Ai u shpreh se ishte nxituar duke bërë një deklaratë të tillë.

S'KA KOMENTE