Kapet furgoni me mallra, kandidati i PD njofton policinë. Pakot nga rezerva...

Kapet furgoni me mallra, kandidati i PD njofton policinë. Pakot nga rezerva e shtetit

398
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike në Berat kap një furgon mallrash të mbushur me ndihma që sipas tyre do shpërndaheshin për fushatë nga Partia Socialiste.

Furgoni, i cili thuhet se është i bashkisë është ndaluar përpara Zyrave të Drejtorisë vendore të Arsimit ku edhe do shkarkoheshin pakot e ndihmave.

Drejtuesi politik i PD në Berat e ka ndaluar furgonin dhe nuk ka lejuar që furgoni të hapet. Alizoti ka njoftuar policinë dhe po e mban furgonin të rrethuar.

S'KA KOMENTE