Kapen 20 aparate celular ne burgun Fier

Kapen 20 aparate celular ne burgun Fier

220
SHPËRNDAJE

Efektivat e policise se burgut Fier kane kapur 20 telefona. 20 telefonat celular u kapen gjate nje kontrolli te efektivave te burgut Fier dhe jane te markave te fundit.Mesohet se telefonat celular do te futeshin ne ambjentet e brendeshme te burgut nepermjet fushes se sportit.

Kapja e telefonave celularë u arrit nga punonjësit e sigurisë të burgut të Fierit të cilët gjatë kontrollit të imtësishëm, arritën të zbulonin se brenda portave të mini futbollit ishin fshehur telefona celularë.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve njofton se materialet i kanë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE