Kapen 15 klandestinë në portin e Vlorës ishin nisur drejt Italise

Kapen 15 klandestinë në portin e Vlorës ishin nisur drejt Italise

90
SHPËRNDAJE

15 kladestinë janë kapur ditën e sotme në portin e Durrësit. Bëhet me dije se kladestinët ishin nisur për në Itali dhe vendet e tjera të BE.

Mësohet se kladestinët me origjinë ngaa Siria janë kapur rreth orës 08:30 në portin e Vlorës.

Ata janë shoqëruar për në komisariatin e Vlorës, ku do të merren në pyetje për të zbardhur nëse ka pasur persona që i kanë ndihmuar për të hyrë në porin e Vlorës.

S'KA KOMENTE