Kane nisur zgjedhjet per kryetarin e PD ne Roskovec.

Kane nisur zgjedhjet per kryetarin e PD ne Roskovec.

444
SHPËRNDAJE

Kane nisur zgjedhjet per kryetar dege ne Roskovec. Anetaret po votojne mes dy kandidateve Emels Xhaxhaj dhe Kevin Cjapi.
I deleguari i Pd deputeti Luan Baçi shprehet se ka nje pjesmarrje dhe nje interesim per te votuar, madje pjesmarres jane edhe ata qe dikur kane qene skeptik.
Keto zgjedhje jane te gjithe pranuara pasi zhvillohet nga vet demokratet .

Do te jemi me te forte me te hapur me te bashkuar ashtu sikurse ka qene slogani i PD , pertej propagandes dhe nxirjes qe bejne disa individe qe vazhdojne akoma te demtojne PD sic eshte ai qe e quan veten kryetar i komanduar.
Do ti ftoja te ishin ne Roskovec sot per te pare realitetin , qe ka nje pjesmarrje te lrte dhe faktet flasin vet. Do ti ftoja te ishin pjese e gares dhe jo te nxijne realitetin neper mjedjave sepse ashtu si deshtuan me kuvendin e tyre te famshem qe u ulen 5004 delegate ne 1940 karrike , keshtu po deshtojne cdo dite me prapaganden dhe shpifjet e tyre. I referohem zotit Alibeaj dhe atyre 3-4 qe jane rreth tij .

S'KA KOMENTE