Kandidatja e LSI Kejdi MEHMETAJ bashkebisedim “gju me gju” me banore te...

Kandidatja e LSI Kejdi MEHMETAJ bashkebisedim “gju me gju” me banore te FIERIT

1073
SHPËRNDAJE

Anetar dhe simpatizante te LSI ne Fier kane marre takime dhe kane bashkbiseduar me banore dhe kalimtare te rastesishem ne rruge dhe sheshe te qytetit.

Kandidatja Kejdi MEHMETAJ ne bashkbisedimet me qytetaret eshte njohur me vështirësitë me të cilat përballen çdo ditë duke filluar me mungesën e vendeve të punës, tek infrastruktura, arsimi e shërbimi shëndetësor .Nga ana tjeter kandidatja ka marre prej qytetareve edhe besimin se e ardhmja me nje qeverisje ndryshe nga kjo e sotmja do të jetë më e mirë dhe kjo ndihet kudo.

25 Prilli do të jetë dita që do të ndajë tranzicionin nga stabiliteti, arrogancën nga përkushtimi e abuzimin nga puna e ndershme.

Qyteti i Fierit në 25 Prill do mbështesë angazhimin e brezit të ri në politikë, do votojë vajzat e djemtë fierakë që kanë vendosur ta ndërtojnë jetën e të ardhmen në shtëpitë e tyre.

S'KA KOMENTE