Kandidati Zeqaj ne Marinze e Kuman ka percjelle per banoret e kesaj...

Kandidati Zeqaj ne Marinze e Kuman ka percjelle per banoret e kesaj zone prioritet e zhvillimit

519
SHPËRNDAJE

Baftjar Zeqaj, i pesti ne listen e kandidateve per deputete nga Partia Socialiste ne qarkun e Fierit, ka vijuar turin e tij te takimeve me qytetaret, e kete here eshte ndalur gjate ne nje bashkebisedim ne Marinez e Kuman, te bashkise se Roskovecit.
Problematikat dhe shqetesimet e perditeshme, por edhe zgjidhjet konkrete kane qene ne qender te ketyre takimeve, nderkohe qe Zeqaj, eshte ndalur ne prioritet qe qeveria  I ka dhene bujqesise, e mbeshtetjen qe fermeret do te kene per prodhimet bujqesore, duke nisur nga nafta pa akcize, impiantet perpunuese e per te perfunduar tek eksporti i sigurt.
Mandati i trete i qeverise Rama eshte domosdoshmeri, sipas zeqajt, per te mos ndalur vrullin e puneve te nisura. 
Zeqaj ka kerkuar mbeshtetjen e banoreve te kesaj zone per Partine socialiste, qe ne fleten e votimit mban Nr. 12, ndersa u ka dhene garancine se do te jete zeri i tyre i forte ne parlamentin e ri.

S'KA KOMENTE