Ja sa shqiptarë morën pjesë në zgjedhje, si ndahen zyrtarisht mandatet mes...

Ja sa shqiptarë morën pjesë në zgjedhje, si ndahen zyrtarisht mandatet mes partive

352
SHPËRNDAJE

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi ka dhënë një deklaratë për mediat mbi të dhënat e deritanishme të procesit të numërimit të votave. Në llogaritjet e deritanishme, rezulton se pjesëmarrja ka qenë 45.72%, ndërkohë që vijon numërimi në qarkun e Tiranës dhe Durrësit.

Celibashi: 

Pjesëmarrja në zgjedhje pas përfundimit të numërimit të votave në 4922 qendra votimi ështëë 45.72%.

PSD 2.24% 3 mandate

LSI 6.85% 4 mandate

Nisma Thurje 0.64 % të votave 0 mandate

PD-AN 59 mandate

PS 74 mandate

S'KA KOMENTE