Ja kush është kandidati i PS më i votuar në Fier deri...

Ja kush është kandidati i PS më i votuar në Fier deri tani

1713
SHPËRNDAJE

Më 29 prill, ish-kryeministri dhe ish-deputeti i ndjerë Bashkim Fino bën një muaj që u nda nga jeta për shkak të COVID-19, teksa ishte një nga kandidatët e PS në Fier, ku u rendit i katërti. 

Por megjithëse i ndjerë, Fino ka marrë 31 vota në këtë qark, deri më tani kur janë numëruar 124 nga 580 Qendra Votimi në procesin e numërimit të votave për kandidatët. 

Numrin më të madh të votave deri tani në Fier e ka Lindita Buxheli, 1747, e cila është kryetare e PS-së në Lushnjë. Më pas vjen Erion Braçe me 1411 vota. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi është i treti deri tani me 1387 vota, megjithëse është numëruar vetëm 1/5 e kutive. 

Fier 1

S'KA KOMENTE