Ismail Kadare nderohet me titullin “Nderi i Bashkisë Fier”

Ismail Kadare nderohet me titullin “Nderi i Bashkisë Fier”

284
SHPËRNDAJE

Shkrimtari Ismail Kadare ditën e sotme është nderuar me titullin “Nderi i Bashkisë Fier”.

Gjatë ceremonisë Kadare u shpreh i lumtur dhe i nderuar për këtë vlerësim ndersa ka falenderuar pjesmarresit dhe qytetaret e Fierir per pritjen e ngrohte dhe kaq shqiptare ka thene Kadare. I madhi Kadare rikthehet ne qytetin e Fierit pas 30 vitesh, dhe kete here dhe ne vazhdim si qytetar nderi i ketij qyteti

S'KA KOMENTE