Ish-presidenti,Bujar Nishani shtrohet në “Sanatorium” me parametra shendetesor jo të mirë

Ish-presidenti,Bujar Nishani shtrohet në “Sanatorium” me parametra shendetesor jo të mirë

198
SHPËRNDAJE

Ish-presidenti i vendit Bujar Nishani ndodhet i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Mësohet se Nishani ka shkuar në “Sanatorium” me urgjencë mbrëmjen e djeshme dhe vijon të jetë i shtruar dhe aktualisht.

Burime të sigurta bëjnë me dije parametrat jetësorë të ish-presidentit janë në gjendje jo të mirë.  ish kreu i shtetit po trajtohet për pneumoni bilaterale post Covid me insuficiencë respiratore.

Megjithatë, Bujar Nishani është nën mbikqyrjen e mjekëve, në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

S'KA KOMENTE