Ish deputeti i FIERIT humbi jeten nga Covid 19 , ja emri...

Ish deputeti i FIERIT humbi jeten nga Covid 19 , ja emri qe e zvendeson ne Parlament

1230
SHPËRNDAJE

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që mandatin e deputeti socialist në Qarkun e Fierit qe humbi jeten nga Covid , do ta marrë Gentiana Cakrani.

Gentiana Cakrani renditej e 11 në listën e Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit ne zgjedhjet e 2017 dhe me vakancën e krijuar për shkak të ndarjes nga jeta të Finos, KQZ vendosi sot në seancë publike që mandatin ta marrë kandidatja Cakrani.

Deputeti socialist Bashkim Fino u nda nga jeta mëngjesin e 29 marsit 2021.

Gentjana CAKRANI

S'KA KOMENTE