Inteligjenca Ukrainase: Kemi vrarë komandantin e lartë të ushtrisë ruse

Inteligjenca Ukrainase: Kemi vrarë komandantin e lartë të ushtrisë ruse

93
SHPËRNDAJE
E61b712e 0f82 4e85 A7c7 F31430e058cc

Një tjetër komandant i lartë i ushtrisë ruse është vrarë nga trupat ukrainase, gjatë luftimeve pranë qytetit Kharkiv, sipas Shërbimit të Inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes në Ukrainë. 

Sipas një deklarate të ministrisë ukrainase, Vitaly Gerasimov ishte një gjeneral-major, shef i shtabit dhe zëvendëskomandant i parë i Ushtrisë së 41 të Qarkut Qendror Ushtarak të Rusisë.

S'KA KOMENTE