Infektohet nje femije 1 vjec me Covid ne Fier, 2 punonjes policie...

Infektohet nje femije 1 vjec me Covid ne Fier, 2 punonjes policie dhe raste te shumta pensionist e te papune

1591
SHPËRNDAJE

Fieri ka shenuar perseri numer te larte infektimesh nga Covid19 ne keto dite. Sipas shifrave te fundit nga ISHP numri i infektimeve shkon ne total ne 2607 raste , ku vetem ne diten e djeshme jane rregjistruar 76 te infektuar ne Fier dhe 5 ne Patos.Ajo cka bie ne sy ne keto infektimeve eshte numri i larte mes pensionisteve dhe te papuneve por nderkohe pozitiv me Covid ka rezultuar edhe nje femije i lindur ne qershor nlte vitit 2020 nderkohe pas tamponit ne 4 femije te tjere fatmiresisht kane rezultuar negativ.


54 te papune e pensioniste
1 femije 1 vjec
2 efektiv policie ne DVP Fier
9 biznese privat
6 mesues 
2 student
1 mjek dhe 1 infermier

S'KA KOMENTE