I vuri flaken nje siperfaqe me bimesi ne Pojan, Fier ,arrestohet autori

I vuri flaken nje siperfaqe me bimesi ne Pojan, Fier ,arrestohet autori

263
SHPËRNDAJE

Në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier proceduan penalisht shtetasin N. U., pasi në fshatin Pojan, duke djegur barëra në tokën e tij, si pasojë flakët e zjarrit kanë dalë jashtë kontrollit dhe janë djegur disa rrënjë ullinj dhe një sipërfaqe me shkurre.

S'KA KOMENTE