I vuri flaken Drejtorise Arsimore ne Fier, ja cfare tha ne gjykate...

I vuri flaken Drejtorise Arsimore ne Fier, ja cfare tha ne gjykate 33 vjecari

4081
SHPËRNDAJE

Ka dale sot perpara togave te zeza te Gjykates se rrethit gjyqesor ne Fier 33 vjecari Indrit Alushaj mbi te cilin rendon akuza e zjarrvenies ndaj Drejtorise Arsimore ne Fier .
Ne dyert e gjykates ,33 vjecari i eshte pergjigjur edhe pyetjes se gazetareve per arsyen e ketij akti .” Isha i papune “,me lane 3 muaj dhe me mbajten me premtime ka then Alushaj.Ndaj 33 vjecarit Alushaj gjykata ka vendosur masen e arrestit me burg

“Ngjarja ka ndodhur ne pasditen e se premtes 

Zyra Arsimore Fier u përfshi nga flakët ne katin e dyte ndersa me pas eshte shuar nga punonjesit zjarrefikes.

Mesohet se Indrit Alushaj kishte aplikuar për punë si mësues, por kërkesa e tij është refuzuar, çka ka sjellë zemërim te ai.

33 vjeçari është arrestuar nga Policia, që njoftoi se personi në fjalë ka lyer me benzinë dhe i ka vënë flakën Zyrës Arsimore.

S'KA KOMENTE