I riu nga Fieri shpërthen ndaj partive politike/ Godet me gurë zyrat...

I riu nga Fieri shpërthen ndaj partive politike/ Godet me gurë zyrat elektorale

1311
SHPËRNDAJE

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim të riun që goditi me gurë, mesnatën e djeshme, zyrat elektorale të partive politike në Fier. Pamjet e sulmit, që ishte më tepër një revoltë e madhe .I riu sulmoi zyrat e Rilindjes dhe PDIU duke shprehur irritimin e madh ndaj partive që nuk kanë bërë asgjë gjithë këto vite.

Policia ka njoftuar se sot rreth orës 03:00, në lagjen “1 Maj” Fier, në rrugën “Jani Bakalli” dhe pranë poliklinikës, nga ana e shërbimeve të Policisë së rendit, janë konstatuar të dëmtuara me gur dy xhama të zyrave elektorale të dy subjekteve politike.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

S'KA KOMENTE