I prekur nga Covid-19, humb jetën ish zv.ministri

I prekur nga Covid-19, humb jetën ish zv.ministri

611
SHPËRNDAJE
I prekur nga Covid-19, humb jetën aktivisti i njohur i shoqërisë civile, ka mbajtur dhe postin e zv.ministrit (EMRI)

 Genci Pasko

Genci Pasko një nga aktivistët më të njohur të shoqërisë civile ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Bëhet me dije se Pasko prej disa ditësh ishte prekur nga koronavirusi, ndërsa ditët e fundit gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar, duke humbur kështu jetën mbrëmjen e djeshme.

Genci ka dhënë një kontribut të vyer prej më shumë se 20 vite.

Diplomuar për Ekonomi, në Universitetin e Tiranës, disa studime pasuniversitare dhe PhD ne Turizëm, Pasko ka mbuluar detyra të rëndësishme, ku ndër to edhe Zv/ Ministër i Turizmit.

S'KA KOMENTE