I kerkuar per vrasje,ekstradohet nga Gjermania 49 vjecari nga Fieri

I kerkuar per vrasje,ekstradohet nga Gjermania 49 vjecari nga Fieri

868
SHPËRNDAJE

Interpol Tirana ka ekstraduar drejt vendit tonë tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale, si vrasje, vjedhje e kultivim bimësh narkotike.Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Ëiesbaden, u bë i mundur arrestimi dhe ekstradimi nga Gjermania drejt vendit tonë i të dënuarit, shtetasit shqiptar, Ilir Kapllanaj, 49 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor e ka dënuar me 23 vjet burg për veprën penale, “Vrasje me paramendim kryer në bashkëpunim “.

Ky shtetas, në bashkëpunim me 3 shtetas të tjerë, në 25 Shkurt 2000, kanë vrarë me armë zjarri shtetasin G.L, banues në Patos

 

S'KA KOMENTE