I infektuar me Covid ,mjeku grek hidhet nga kati i tretë i...

I infektuar me Covid ,mjeku grek hidhet nga kati i tretë i spitalit, vdes në vend

185
SHPËRNDAJE

Një mjek 41-vjeçar, i cili po kurohej në spitalin Thriasio , u gjet i vdekur të Dielën në mëngjes jashtë spitalit. Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, mjeku është vetëhedhur nga kati i tretë i spitalit, ku edhe po kurohej.

41-vjeçari, i cili punonte në Qendrën Shëndetësore Byron, u kurua në katin e tretë të spitalit në klinikën kirurgjikale, e cila është shndërruar në një spital Covid, për shkak të rritjes së rasteve. Ai kishte ardhur në spital në gjendje të rëndë psikologjike dhe shëndetësore dhe kjo ishte ndoshta arsyeja pse ai vendosi t’i jepte fund jetës së tij.

S'KA KOMENTE