Humb kontrollin e makinës përplaset me kamionin në Dimal, e reja niset...

Humb kontrollin e makinës përplaset me kamionin në Dimal, e reja niset me urgjencë drejt Traumës

1748
SHPËRNDAJE

Aksident i rende ka ndodhur sot në aksin Dimal-Berat, ku një 27-vjeçare ka mbetur e plagosur. 

Mesohet Justina Gjata, e cila udhëtonte e vetme në mjetin tip Volswagen ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka kaluar në krahun tjetër të rrugës, duke u përplasur kokë më kokë me një kamion. 

Ndonëse të resë iu dha ndihma mjekësore në spitalin e Beratit, ajo është transportuar me urgjencë drejt Traumës, pasi ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

S'KA KOMENTE