Humb jeten nga koronavirusi aktori Fierak

Humb jeten nga koronavirusi aktori Fierak

885
SHPËRNDAJE

Eshte ndare nga jeta nje nga simbolet e artit dhe kultures fierake, aktori i madh i teatrit dhe estrades se Fierit Fatmir Xhelilaj 69 vjec.Prej disa ditesh Xhelilaj ishte ne lufte me virusin ndersa e ka humbur kete beteje ne diten e sotme duke lene pas nje hidherim te madh per familjaret dhe gjithe komunitetin.

Neoalb i shpreh ngushellimet familjes per kete humbje, ndersa do ta kujtojme Fatmirin gjithmone te buzeqeshur, plot humor dhe miresi!Aktori Fatmir Xhelilaj la pas nje trashegimni te vyer per artin dhe kulturen ,ne qindra role dhe personazhe ne teater dhe estraden e Fierit

S'KA KOMENTE