Humb jeten nga Covid Ilir DANO,Ish Kryetar i Keshillit te Qarkut Fier

Humb jeten nga Covid Ilir DANO,Ish Kryetar i Keshillit te Qarkut Fier

1294
SHPËRNDAJE

Ndron jete ne moshen 70 vjecare Ilir Dano ,nje nga figurat e njohura te qytetit te Fierit. Ilir Dano ishte shtruar prej nje muaj ne spital i prekur nga virusi Covid.Lajmin e ndarjes nga jeta te Ilir Danos e kane bere te ditur miq dhe tw aferm te tij ne rrjetet sociale.

Ilir Dano ka qene mesues i Historise ne shkollen e mesme Janaq Kilica ne Fier dhe me pas ne demokraci Kryetar i Keshillit te Qarkut Fier si dhe drejtues i Drejtorise Rajonale e Formimit Profesional Publik FIER.

Postimi i nje prej miqve te tij ne facebook

Nuk kam fjale ta pershkruaj por eshte e vertete.
Miku im i vjeter, por edhe mik e shok i shume fierakeve Ilir Dano nuk jeton me !
Lamtumire miku im Ilir Dano !
Pushofsh ne parajse !
Ke lene pas kujtime te bukura dhe permes tyre do te mbetesh i paharruar !
Ngushellime te ndjera bashkeshortes Dezi dhe djemve !

Nderroi jete ne spital nga covidi ku qe shtruar per gati nje muaj.
Vzitat priten te funeral Alba 2000, Tirane te Medreseja.
Kortezhi niset neser ne oren 11.00 nga funeral Alba 2000.

S'KA KOMENTE