Humb jeten nga Covid gruaja 4 muajshe shtatzënë

Humb jeten nga Covid gruaja 4 muajshe shtatzënë

257
SHPËRNDAJE

Një grua 4 muajshe shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin e infektivit në kryeqytet pasi ka qenë e infektuar nga Covid. 

Mësohet se e ndjera ka qëndruar në shtëpi derisa 90% e pulmoneve të saj ishte dëmtuar dhe kur shkoi në spital, ka qenë në gjendje kritike për jetën. 

Si pasojë e vdekjes së saj, edhe fëmija nuk ka mundur të mbijetojë, ndërsa bëhet me dije se e ndjera kishte qëndruar në reanimacion prej 2 ditësh dhe fatkeqësiht nuk ka mundur të fitojë betejën duke ndërruar jetë ditën e djeshme.

vijon……

S'KA KOMENTE