Humb jetën i riu shqiptar në Itali!

Humb jetën i riu shqiptar në Itali!

134
SHPËRNDAJE

Shembet çatia e fabrikës, humb jetën i riu shqiptar në Itali! U rrëzua nga 10 metra lartësi

Tragjedia ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 9, viktima quhet Franco Mazelli, familja e tij me origjinë shqiptare banon në Fermano.

Një djalë 18-vjeçar shqiptar ka humbur jetën duke rënë nga çatia e një fabrike në zonën industriale të Porto Sant’Elpidio, në provincën e Fermos. Tragjedia ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 9, viktima quhet Franco Mazelli, familja e tij me origjinë shqiptare banon në Fermano.

Sipas të dhënave paraprake, sipas mediave të huaja, një pjesë e çatisë ishte shembur dhe si pasojë i riu u rrëzua dhe ra nga 10 metra. Çdo përpjekje për ta ringjallur rezultoi e padobishme: lëndimet e pësuara nga rrëzimi nga një lartësi brenda ndërtesës ishin shumë të rënda.

Karabinierët po hetojnë dinamikën e aksidentit së bashku me inspektoratin e punës kanë për qëllim të kontrollojnë dokumentacionin, mënyrat e hyrjes së të riut në pallat dhe dëgjojnë ndonjë dëshmitar për të zbuluar nëse viktima po kalonte, apo punonte në vendin ku u gjet pa jetë.

Në vendngjarje, përveç punonjësve shëndetësorë të Kryqit të Gjelbër të Porto Sant’Elpidio, ishte dhe nëna e djalit. Sipas versionit të parë të ngjarjes, i riu kishte shkuar për të takuar dajën e tij, kompania e të cilit po kryen punimet e saldimit në godinën ku ndodhi aksidenti.

S'KA KOMENTE