Humb jeten gjate lindjes 31 vjecarja nga Mallakastra , zbardhen deshmite e...

Humb jeten gjate lindjes 31 vjecarja nga Mallakastra , zbardhen deshmite e mjekeve dhe familjareve

9114
SHPËRNDAJE

Nje ngjarje e rende eshte rregjistruar diten e shtune ne maternitetin Fier. Nje grua shtatezene e moshes 31 vjec ka humbur jeten pas kryerjes se anestezize lokale . Elisabeta Lamaj nene e nje vajze 3 vjecare Ishte ne muajin e 9 te shtatezanise dhe priste te sillte ne jete femijen e dyte por fatkeqesisht ka humbur jeten pas kryerjes se anestezise qe do te bente te mundur interventin .

Fatmiresisht mjeket kane nderhyre duke sjelle ne jete foshnjen e seksit femer e cila eshte ne gjendje te mire shendetwsore. Sipas prokurorise FIER pas humbjes se jetes te 31 vjecares eshte njoftuar salla operative e policise Fier Pas ngjarjes jane njoftuar familjaret nderkohe qe bashkeshorti i te ndjeres Leonard LAMAJ ka bere kallzimin penal ne policine Fier duke akuzuar mjeket per mjekim te pakujdesshem .Sipas deshmise se mjekeve shkak i humbjes se jetes se 31 vjecares ka qene infarkti akut i miokardit .

Nga ana e policise jane kryer veprimet procedurjale per kete ngjarje dhe materialet i kane kaluar prokurorise se Fierit per vleresim

Nga ana e prokurorise ka nisur hetimi per kete ngjarje ndersa eshte kryer autopsia e trupit te se ndjeres dhe priten konkluzionet mjeko ligjore per zbardhjen e shkaqeve te vdekjes

S'KA KOMENTE