Humb jeten foshnja nga Covid-19 , rasti i pare në Shqipëri

Humb jeten foshnja nga Covid-19 , rasti i pare në Shqipëri

709
SHPËRNDAJE

Një lajm i rëndë është regjistruar ditën e sotme në vendin tonë. Një foshnjë vetëm 16-muajshe ka ndërruar jetë, pasi ishte e prekur nga koronavirusi. Foshnja e shtruar në QSUT vuante nga disa probleme që në lindje.

Burime bëjnë me dije se fëmija i përket seksit femër dhe ishte 16 muajshe. Foshnja ishte fëmija i vetëm dhe pak ditë më parë ishte shtruar në reanimacion.

S'KA KOMENTE