Hotelet lundrues me te bukur ne bote

Hotelet lundrues me te bukur ne bote

186
SHPËRNDAJE

Në këtë artikull do ju flasim për 9 hotelet lundrues më të bukur në botë. 

Disa prej tyre janë ‘ankoruar’ në mënyrë të përhershme në ujë dhe disa të tjerë janë plotësisht të lëvizshëm ose të zhytur pjesërisht nën nivelin e detit. Këta hotele i japin një kuptim të ri shprehjes ‘pamje nga deti.’

1. Villat “Conrad”, Maldive

2. Pallati i  Taj Liqenit, Udaipur, India 

3. Resorti Manta, Tanzani

4. Good Hotel London, Angli

5. Salt & Sill, Suedi

6. Resorti Sentosa, Singapor

7. Salt & Water Catamarans, Serbi

8. OFF Paris Seine, Francë

9. Fortesa ‘Solent’, Angli 

S'KA KOMENTE