Greqi:Rrëzohet në det helikopteri zjarrfikës, zhduket ekuipazhi

Greqi:Rrëzohet në det helikopteri zjarrfikës, zhduket ekuipazhi

465
SHPËRNDAJE

Një helikopter zjarrfikës Mi 8, i cili mori pjesë në një operacion për shuarjen e zjarrit të madh në Samos, u rrëzua pasditen e sotme në det në zonën e Agios Minas, në veri të Paleochorit.

Në bordin e helikopterit ndodheshin 4 persona, tre të huaj dhe një grek të cilët rezultojnë të zhdukur.

Helikopteri zjarrfikës Mi-8 u rrëzua në det në rrethana të paspecifikuara aktualisht.

https://www.in.gr/2022/07/13/greece/samos-diasothikan-dyo-meli-tou-pliromatos-tou-elikopterou-mi8/amp/

S'KA KOMENTE