Greqi/ COVID-19 i merr jetën foshnjës, prindërit vendosin të dhurojnë organet

Greqi/ COVID-19 i merr jetën foshnjës, prindërit vendosin të dhurojnë organet

60
SHPËRNDAJE

Një vajzë e vogël vetëm 5 muajshe nga Patra ka ndërruar jetë në spitalin e Rios. Vogëlushja u shtrua në ICU të Fëmijëve në Rio meCovid-19 dhe pati hemorragji cerebrale në tru.

Prindërit e vogëlushes morën vendimin e guximshëm për të dhuruar organet e fëmijës së tyre, duke shpëtuar kështu jetë të tjera. Leja është dhënë nga prindërit dhe prej mëngjesit të sotëm po vijon procedura e heqjes së organeve.

Sipas median greke, disa nga organet do të dërgohen jashtë vendit për të gjetur persona që kanë nevojë për to.

S'KA KOMENTE