Grabitje me armë në mes të ditës në Athinë

Grabitje me armë në mes të ditës në Athinë

1258
SHPËRNDAJE

Një grabitje me armë në një dyqan orësh ka ndodhur pak më parë në qendër të Athinës. Një grup prej katër grabitësve hynë në dyqanin në rrugën Kolokotroni, kërcënuan me pistoletë punonjësin dhe u larguan me orët e shtrenjta “të grabitura”.

Gjithcks ka ndodhur pak pas orës 10.30 të mëngjesit, kur 4 grabitësit të maskuar  kanë goditur punonjësin e sigurimit të dyqanit në Parlamentin e Vjetër, kanë hyrë brenda dhe pasi kanë kërcënuar me pistoletë punonjësin, kanë marrë më shumë se 15 ora dhe janë larguar me dy motorë

Sipas informacioneve, grabitësit kanë arritur të marrin më shumë se 18 ora të shtrenjta Rolex ndërsa arratisja e tyre është bërë me dy motoçikleta drejt rrugës Stadiou.

S'KA KOMENTE